“Oh, ja… Snemanje tretjega dela oddaje… Ta mi bo za vedno ostal v spominu kot del, v katerem so podatki s tehtnice postali dejstva. Ne glede na to, kako presenečen sem bil po prvih meritvah, sem pravo presenečenje doživel šele ob prvem počepu, ki ga, seveda, skoraj nisem zmogel. Sledila pa je zelo kruta streznitev in soočenje z realnostjo…
Ustvarjalcem oddaje se je zdelo blazno kul, da sva z Valerijo izvedela natančno, kaj bova počela, šele na prizorišču snemanja. Tako sem tudi tokrat prišel na snemanje nervozen, ker nisem vedel, kaj, natačno, me čaka. Jasno mi je bilo, da se nekoč prvi trening, pač, mora zgodit. Ampak na bazenu in z vsemi tistimi ljudmi?! Skoraj vsi popolnih teles in natrenirani! V oblačilih, ki so še bolj poudarjala njihova mišičasta telesa! Mislil sem, da se bom ugreznil v zemljo… Ko si, errrr, močnejše postave, je zima tvoj prijatelj. Malo več ohlapnih kosov oblačil, bunda itd., in se počutiš bolj »zakritega«. Poleti pa je drugačna pesem.
Ok, bodo pač videli, da sem »okrogel«. Kot, da bi to lahko kdaj prikril?! Hahaha…
In sem si mislil, da je boljše, če se takoj sprijaznim s tem dejstvom. Lagal bi, itak, samemu sebi. Tako se lahko vsaj nekoliko bolj sprostim in se posvetim »preobrazbi«. Slej ko prej se je treba sprijaznit s tem, da debelosti ne moreš prikriti z oblačili.
Zadovoljen s tem spoznanjem sem zakorakal na prizorišče »popolnih teles«. Edo nama z Valerijo razloži, kako poteka vadba Body pump in nama predstavi orodja. Spet me zgrabi rahla nervoza. Uteži nisem držal v rokah že več kot 10 let! Sem pa nekoč kar redno obiskoval fitnes, redno tekel ipd… Morda se je pa kaj obdržalo, si mislim.
Sledi polomija! Že samo ogrevanje je zame kot, da bi bil sredi najhujšega treninga! Saj to ni res! Spoznanje, da niti približno ne morem slediti tempu, da ne zmorem ogrevanja in niti dveh pravih počepov, mi je naredilo v možganih kratek stik. Naenkrat mi je bilo vseeno, če ves svet kaže name s prstom, se mi smeji in kriči »bajsi, bajsi!«. Dovolj imam! Poln sem bil mešanih občutkov, žalosti, predvsem pa je nastopila jeza. Kako sem lahko dopustil, da sem pristal v takem stanju?! Počasi sem se umiril in od strani opazoval druge, ki so, na videz, s tako lahkoto in zadovoljstvom trenirali. Prvič sem se potolažil z mislijo, da to lahko dosežem tudi sam.
Na tej točki sem sklenil, da se vrnem v svojo »staro« formo. Vsa ta popolna telesa okoli mene pa, da bodo moja motivacija na treningih in ne razlog, da me je sram. Kmalu bom tudi jaz postal del te ekipe, ki tako usklajeno, v ritmu trenira! Tudi jaz bom na treningu pogledal človeka zraven sebe in se bova zadihana, zadovoljno zasmejala drug drugemu in si dala “petko”, ker sva zdržala! JA! Tudi jaz hočem pripadat tej skupini! In tako se je začelo…”
Prvi trening nikakor ni lahek, morda celo najtežji med vsemi! Pa vendar je prvi korak nujno potreben za doseganje želenih ciljev! Da pa bo kar se da prijeten, imamo za vas nekaj nasvetov:
- Prvega treninga se udeležite v družbi prijatelja. Tako bosta medsebojna motivacija in podpora, pa tudi nekaj tekmovalnega duha bosta lahko sprostila.
- Pred prvim treningom naj vam inštruktor ali trener podrobneje predstavi sam koncept treninga, njegov namen, uporabo opreme (če se le-ta na treningu uporablja) ter osnovne vaje, s katerimi se boste med treningom srečali. Z vsemi temi informacijami boste nekoliko lažje začeli, prav tako pa boste pomirjeni, ko trening, ki vas čaka, ne bo več popolna skrivnost.
- Vedno dobro opazujte in poslušajte inštruktorja oz. trenerja, ki trening vodi. On je namreč tisti, ki vam bo pokazal in povedal vse ključne informacije, s katerimi boste trening lahko izvedli varno in učinkovito.
- Z inštruktorjevo pomočjo prilagotdite trening svojim trenutnim sposobnostim. Inštruktor vam bo vedno pokazal tudi lažjo opcijo, ki vam bo v pomoč pri izvedbi posameznih vaj. V primeru, da trening postane preveč zahteven, si preprosto vzemite krajši odmor, potem pa se ponovno pridružite skupini, ko boste na to pripravljeni. In ne nazadnje, prvi trening je lahko tudi nekoliko krajši – zaključite ga, ko vam telo več ne dopušča varne izvedbe gibov, vendar pa na naslednjem treningu skušajte ostati aktivni dlje časa, četudi samo 3 minute dlje, vse dokler ne boste sposobni opraviti celotnega predvidenega treninga.
- Naj vas ne bo sram vprašati za nasvet ali pa se z inštruktorjem pogovoriti o svojih zagatah in mislih, ki so se vam porajale med treningom. Le tako boste namreč svojemu trudu dali smisel in širili svoje znanje.
Če si tudi sami želite preobrazbe, potrebujete pot in motivacijo, nam to sporočite s prijavo preko spodnjega obrazca, nato pa le še počakajte na naš klic. Z veseljem vam bomo pomagali doseči zatavljen cilj!